Montaż wkładów kominowych

Montaż Wkładów Kominowych

Montaż wkładów kominowych

Montaż wkładów kominowych

Obecnie jest to jeden z najskuteczniejszych oraz najwygodniejszych sposobów tworzenia pionów kominowych. Wkłady kominowe wykorzystywane są zarówno w nowopowstającym budownictwie mieszkaniowym jak i przy remontach starych domów.

Jednym z najistotniejszych problemów jest pytanie, jaki wkład kominowy wybrać? Obecnie na rynku dostępne są dwa główne rodzaje wkładów kominowych, rozróżniane ze względu na typ paliwa wykorzystywanego do ogrzewania. Dla instalacji z kotłami na paliwo stałe poleca się wkłady żaroodporne, zaś w przypadku ogrzewania gazem lub olejem, niezbędne są kwasoodporne wkłady kominowe.

Niebagatelne znaczenie ma sprawdzanie przekroju komina. W większości ciągów kominowych budowanych w domach mieszkalnych spotyka się przekroje prostokątne lub kwadratowe. Wymagają one zastosowania wkładów kominowych o przekroju owalnym lub okrągłym, tak aby wykorzystać możliwie jak największą przepustowość komina.

Pewne trudności i niedogodności związane z nieporządkiem i dużym nakładem pracy nastręcza wymiana wkładu kominowego w starym kominie. Jednakże obecnie, obok funkcjonujących od kilkunastu lat, sprawdzonych rozwiązań, pojawiły się nowe, takie jak wkłady alufol, umożliwiające łatwą i szybką wymianę starego wkładu na nowy. Ze względu na zastosowanie elastycznych materiałów montaż wkładów kominowych tego typu jest prosty nawet w starych i krętych przewodach kominowych.