JAKI WKŁAD KOMINOWY WYBRAĆ

JAKI WKŁAD KOMINOWY WYBRAĆ

MONTAŻ I WYMIANA WKŁADÓW KOMINOWYCH
Obecnie jest to jeden z najskuteczniejszych oraz najwygodniejszych sposobów tworzenia pionów kominowych. Wkłady kominowe wykorzystywane są zarówno w nowopowstającym budownictwie mieszkaniowym jak i przy remontach starych domów.

Jednym z najistotniejszych problemów jest pytanie, jaki wkład kominowy wybrać? Obecnie na rynku dostępne są dwa główne rodzaje wkładów kominowych, rozróżniane ze względu na typ paliwa wykorzystywanego do ogrzewania. Dla instalacji z kotłami na paliwo stałe poleca się wkłady żaroodporne, zaś w przypadku ogrzewania gazem lub olejem, niezbędne są kwasoodporne wkłady kominowe.

Niebagatelne znaczenie ma sprawdzanie przekroju komina. W większości ciągów kominowych budowanych w domach mieszkalnych spotyka się przekroje prostokątne lub kwadratowe. Wymagają one zastosowania wkładów kominowych o przekroju owalnym lub okrągłym, tak aby wykorzystać możliwie jak największą przepustowość komina.

Pewne trudności i niedogodności związane z nieporządkiem i dużym nakładem pracy nastręcza wymiana wkładu kominowego w starym kominie. Jednakże obecnie, obok funkcjonujących od kilkunastu lat, sprawdzonych rozwiązań, pojawiły się nowe, takie jak wkłady alufol, umożliwiające łatwą i szybką wymianę starego wkładu na nowy. Ze względu na zastosowanie elastycznych materiałów montaż wkładów kominowych tego typu jest prosty nawet w starych i krętych przewodach kominowych.

Dzięki nam dowiesz się:

jak włożyć nowy wkład kominowy do istniejącego komina?
jak przebiega montaż wkładu kominowego krok po kroku!
kiedy potrzebna jest wymiana wkładu kominowego!
jak dobrać odpowiedni kształt wkładu do komina?
co oznacza pęknięty wkład kominowy!
jak dbać o komin w domu?
na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
ile wynosi gwarancja na nowy wkład kominowy i od czego ona zależy!
czy można zamontować nowy wkład kominowy do starego komina?
jaką nasadę wybrać na kominy dymowe, spalinowe i wentylacyjne?
czy wkład alufol można zastosować do przewodów dymowych?
czy do pieca kondensacyjnego potrzebny jest wkład z uszczelkami?
jak często trzeba czyścić komin i czy można to robić samodzielnie?